Мен дизайнермін. Дауыссыз дыбыс түрлері


Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы

12 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі

Суемова Гулнар Боранбаевна

Тақырыбы: Мен дизайнермін.Дауыссыз дыбыс түрлері.

«Үздік сабақ» номинациясы

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлімӨзім туралы Мектеп: Маңғыстау облысы

Мұнайлы ауданы

12 орта мектепт

Мұғалімнің аты-жөні : бастауыш сынып мұғалімі

Суемова Гулнар Боранбаевна

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Күні:
Сынып: 2
Сабақтақырыбы Мен дизайнермін.Дауыссыз дыбыс түрлері.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

2.4.1.2 дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату

2.3.8.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

Сабақ мақсаттары
Мазмұн бойынша сұраққа жауап бере алады;

Дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратады.

Каллиграфиялық нормаларды сақтап, әріптерді жазады

Бағалау критерилері Сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.

Дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратып айта алады.

Каллиграфиялық нормаларды сақтап, әріптерді жаза алады.

Сөздік қор көшенің қиылысы, жең, асығу, адасу, мекенжай, іздеу, қайырымды
Құндылықтарды дарыту Қамқорлық
Пәнаралық байланыстар Өзін өзі тану пәнімен байланыс
Алдыңғы меңгерілген білім Мәтін түрлері туралы білді.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақ басы

2 минут

Психологиялық дайындық

Қазақ тілім- өз тілім- ана тілім,

Абай, Мұхтарсөйлеген дана тілім.

Қастерлейдіұл-қызыңмәңгісені

Болашағым, бақытым дара тілім

Слайд
Сабақтың ортасы

10 мин

13 минут

5 минут

5 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Өткенді қайталау

«Ішкі,сыртқы шеңбер» әдісі арқылы өткенді қайталау

1.Қазақтың қандай ұлттық киімдерін білесің?

2.Қазақ әліпбиінде қанша дыбыс бар?

3.Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?

4.Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?

5.Дауыссыз дыбыстардың дауысты дыбыстардан айырмашылығы неде?

«Кім жылдам?»ойыны

Сыныптағы жасырын әріптерді оқушылар тауып алып, олар қандай дыбыстар екенін айтады.

Көру диктанты

Бөрік, бала, тақия,киім,шапан,оқулық,мәсі.

Мәтінді мұқият тыңдаңыз.

Әдептілік

Омар мен Арман мектепте бірге оқиды. Бір күні олар жолда кішкентай мысықтың баласын көрді. Марғау анасынан қалып қойыпты. Балалар кішкентай марғауды жолдан алып өтті. Омар мен Арман мысықты жолдағы дүкенге кіргізіп кетті. Дүкенші марғауға сүт берді Балалар өз істеріне риза болды.

  1. Кейіпкерлердің атын жаз.

Оставьте комментарий

Filed under ЖАҢА МАТЕРИАЛДАР

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.